wróć do Blog

Blog

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

                To pytanie zadają sobie mężczyźni od czasów starożytnych Egipcjan, którzy są uważani za pionierów wręczania przyszłej małżonce zaręczynowej biżuterii. Takie pytanie "męczyło" też niedawno jednego z naszych klientów i tak naprawdę przyczyniło się to do powstania tego tekstu. Analizował co się stanie jeśli kupi zbyt tani pierścionek, a co będzie jak "przesadzi" i partnerka będzie niezadowolona, bo nadwyżkę w cenie można było przeznaczyć np. na wyposażenie wspólnego mieszkania (właściwie to nie wiem czy taka sytuacja jest możliwa ;-)). Zapytał nas o radę...

                Pewnie jesteście ciekawi jaką otrzymał odpowiedź :) Niestety, nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi (i teraz część osób, zasmucona, zamknie ten artykuł :)). Zrobiliśmy mały research w internecie i jedno wiemy na pewno - ten temat budzi dużo emocji - po jednej i po drugiej stronie "barykady". Mężczyźni analizują przed zakupem, kobiety tuż po otrzymaniu pierścionka :)

                O jakich zasadach możemy przeczytać na różnych tematycznych forach? Jedna z nich mówi, że cena pierścionka powinna być równa sumie potrojonych miesięcznych zarobków mężczyzny (stąd wzrost liczby bezrobotnych przed walentynkami ;-)). Inna, że cena jest mniej ważna, ale kamień to musi być diament, a nie cyrkonia. Jeszcze inna, że nieważna jest cena, ważne są uczucia i sam gest.

                Pamiętajmy, że pierścionek to symbol, swego rodzaju obietnica. Jest ważny, ale ważniejsze jest spełnienie tej obietnicy - późniejsza wzajemna miłość, szacunek, przyjaźń, itd. Starożytni Egipcjanie wręczali pierścionki wykonane z metalowego drucika, bez kamieni, teraz pierścionek zaręczynowy kojarzy się ze złotem i kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami. Widzimy, więc, że zakres "możliwości" jest duży :) Ze swojej strony zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - systematycznie ją uzupełniamy i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy też, że nie ma sensu analizować ceny, materiału, wielkości itd., itd., trzeba się cieszyć z obecności bliskiej nam osoby i to doceniać :)

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie Publikowany)
* Komentarz:
Wpisz Kod